Jak przygotować śniadanie, by dłużej czuć się sytym?

Jak przygotować śniadanie, by dłużej czuć się sytym?

Wielu z nas nie spieszy się do pracy z pustym żołądkiem, ponieważ wie, że śniadanie pomaga rozpocząć dzień. Ale może po smoothie lub rogaliku jesteś głodny na długo przed porą lunchu. Co powinno zawierać dobre śniadanie, aby było sycące i dostarczało wszystkich potrzebnych składników odżywczych?

Białka

Upewnij się, że Twoje śniadanie zawiera wystarczającą ilość białka, które nasyci Cię na dłuższy czas. Jeśli uwielbiasz pikantne śniadania, dobrym źródłem białka będą jajka, gotowane na twardo, jajecznica lub omlet. Dobrym źródłem białka jest również wysokiej jakości szynka, twarde sery lub twarogi.

Jeśli wolisz słodkie śniadania, idealnym rozwiązaniem jest dodanie białka do owsianki lub innej owsianki, która jest dobrym źródłem błonnika i węglowodanów, ale zawiera tylko niewielką ilość białka. Białko osłodzi również owsiankę, ciasto lub naleśniki, bez dodawania dodatkowego cukru. Jogurty typu greckiego są również bogate w błonnik.

Tłuszcze

Tłuszcze również powinny być istotną częścią śniadania. Spowalniają one trawienie i obniżają indeks glikemiczny, dzięki czemu dłużej będziesz syty. Dodaj do śniadania wysokiej jakości źródła tłuszczów, takie jak awokado, orzechy, nasiona, masło orzechowe lub kawałek ciemnej czekolady.

Węglowodany złożone

Napoje smoothie lub miski są popularnymi śniadaniami, ale często zawierają tylko proste węglowodany z owoców. Nasze ciała szybko je trawią i jesteśmy głodni jeszcze przed przekąską. Dodaj więc trochę owsa, ryżu lub produktów zbożowych. Nie musisz rezygnować ze swojego ulubionego smoothie, po prostu dodaj jedno z wyżej wymienionych źródeł węglowodanów złożonych bezpośrednio do blendera.

Bc. Veronika Pokorná, DiS.

Bc. Veronika Pokorná, DiS. 6.10.2021

Bądź aktywny & fit

dzięki nowym smakom Carnitine Activity Drink

Smak
Bądź aktywny & fit

Smakuje i działa

Odkrywaj
Smakuje i działa

Zapisz się do naszego newslettera

i uzyskać informacje o wszystkich ofertach i nowościach.

Używamy wysokiej jakości i markowych składników

30 lat doświadczenia

Rozwiązujemy wszystko in-house

Certyfikat ISO (9001, 22000)

Ponad 33 000 m² powierzchni

Eksport do ponad 60 krajów na całym świecie

Informacje prasowe

Copyright © 2024 NUTREND D. S., a.s. Wszelkie prawa zastrzeżone