Niepotrzebne błędy popełniane przez początkujących biegaczy

Niepotrzebne błędy popełniane przez początkujących biegaczy

Zacząłeś biegać? Gratulacje! I czy nie robisz jednej z tych rzeczy, które są złe i cię spowalniają?

Zatrzymujesz się i robisz sobie zdjęcia

Kiedy zaczynasz, nie ma nic złego w łączeniu biegania i chodzenia. Ale nie jest wskazane, zwłaszcza teraz w zimie, zatrzymywanie się i stanie w miejscu. Na przykład, aby zrobić zdjęcia przyrody lub selfie, które chcesz później opublikować w mediach społecznościowych. Ważne jest, aby pozostawać w ruchu, nawet czekając na zielone światło przed przejściem przez jezdnię. Nasze ciała ochładzają się bardzo szybko i bardzo łatwo, co może prowadzić do przeziębienia. Jeśli naprawdę musisz się zatrzymać, kontynuuj jogging w miejscu lub skacz. Zarówno energia, jak i krew muszą krążyć.

Biegasz, bo to modne

Czy zacząłeś biegać tylko dlatego, że wszyscy inni biegają lub dlatego, że widzisz to wszędzie w mediach społecznościowych, ale tak naprawdę wcale ci się to nie podoba? W takim razie prawdopodobnie nie pobiegniesz zbyt daleko. Jeśli bieganie jest dla ciebie torturą i nudą, i tak nie utrzymasz go przez długi czas. Powinieneś raczej pomyśleć o innej aktywności, która sprawi Ci przyjemność i przyniesie prawdziwą radość. Nie każdy musi robić to, co inni. Zobaczysz, że może później sam znajdziesz swój sposób na bieganie.

Jesteś dla siebie zbyt surowy

Postanowiłeś w końcu nad sobą popracować, więc dajesz z siebie wszystko? Biegasz codziennie, przyspieszasz i wydłużasz swoje dystanse? Po każdym biegu jesteś zmęczony i obolały, ale nie poddajesz się i znów dajesz z siebie wszystko. Uważaj! Nie możesz tego utrzymywać przez długi czas, a skończysz wyczerpany, chory lub zrobisz sobie krzywdę. Nasze ciała muszą się stale dostosowywać. Nie można przejść od oglądania telewizji do sprintera lub gwiazdy maratonu w ciągu miesiąca.

Pomijasz rozciąganie

Czy jesteś obolały po każdym biegu? A teraz bądź szczery. Czy po zakończeniu biegu rozciągasz mięśnie, czy jest to dla Ciebie nudna strata czasu? Jeśli będziesz zapominać o rozciąganiu, Twoje mięśnie będą się skracać, będą mniej elastyczne i będą się mniej efektywnie regenerować, więc zawsze będą obolałe. Rozciąganie po bieganiu powinno być statyczne, bez wymachów nóg i intensywnych ruchów. Przytrzymaj się czegoś, aby zachować równowagę i skup się na czasie trwania, najlepiej od 30 do 60 sekund.

Utrzymujesz tę samą dietę

Jeśli chcesz regularnie ćwiczyć i poprawiać swoją kondycję, nie możesz utrzymywać tej samej diety. Sam poczujesz, że twoje ciało będzie domagać się zdrowszego lub bardziej pożywnego jedzenia. Jedzenie więcej to duża zaleta regularnych treningów. Nie oznacza to jednak, że będziesz serwować sobie kilka dodatkowych pierogów. Twoja dieta powinna być zróżnicowana i zbilansowana. Nie zapominaj, że nie powinieneś pozostawać głodny po treningu, ponieważ twoje ciało i mięśnie muszą się zregenerować. Ważne jest również dostarczanie witamin i minerałów. Nutrend Multicomplex to doskonała pomoc, gdy każdego ranka otrzymujesz dawkę multiwitamin, a każdej nocy dawkę multiminerałów.

Bc. Veronika Pokorná, DiS.

Bc. Veronika Pokorná, DiS. 26.1.2021

Bądź aktywny & fit

dzięki nowym smakom Carnitine Activity Drink

Smak
Bądź aktywny & fit

Smakuje i działa

Odkrywaj
Smakuje i działa

Zapisz się do naszego newslettera

i uzyskać informacje o wszystkich ofertach i nowościach.

Używamy wysokiej jakości i markowych składników

30 lat doświadczenia

Rozwiązujemy wszystko in-house

Certyfikat ISO (9001, 22000)

Ponad 33 000 m² powierzchni

Eksport do ponad 60 krajów na całym świecie

Informacje prasowe

Copyright © 2024 NUTREND D. S., a.s. Wszelkie prawa zastrzeżone