Banan kontra żel energetyczny

Banan kontra żel energetyczny

Jednym z najczęstszych mitów dotyczących odnawiania energii podczas aktywności fizycznej jest spożywanie bananów, które można znaleźć na wielu stacjach benzynowych.

Dostarczanie energii podczas wyścigu

Podczas aktywności fizycznej nasz organizm wykorzystuje głównie węglowodany jako źródło energii, dlatego powinniśmy je dostarczać już w trakcie samej aktywności. Utrata glukozy podczas intensywnej aktywności sportowej jest czasami tak znaczna, że przekracza 200 g na godzinę. Dlatego też konieczne jest odpowiednie dostarczanie tej energii podczas intensywnej aktywności. Jak możemy to zrobić?

Popularny sposób - banan

Banan jest szybkim i łatwo dostępnym źródłem energii dla wielu sportowców. Dojrzały banan naprawdę zawiera dużą ilość węglowodanów, witamin, substancji mineralnych, a zwłaszcza znaczną ilość potasu. Spożycie banana podczas aktywności sportowej może spowodować kilka problemów z powodu niezrównoważonego stosunku między jonami sodu i potasu. Skurcze mięśni mogą (nie muszą) pojawić się znacznie szybciej, a także możemy spodziewać się dyskomfortu w jelitach. Można powiedzieć, że banan jest dobrym wyborem raczej po aktywności sportowej niż w jej trakcie.

Nasz rekomendowany sposób - Carbosnack

Carbosnack to żel do szybkiego dostarczania energii. Łączy w sobie dwa rodzaje węglowodanów w zrównoważonych proporcjach. Wraz z innymi substancjami aktywnymi jest idealny do szybkiego dostarczania energii, ponieważ pomaga w kryzysie energetycznym podczas wysiłku fizycznego o wysokim tętnie. Zawarta niacyna pomaga zmniejszyć zmęczenie i wyczerpanie oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Kolejną korzyścią jest zawarta cholina, która poprawia metabolizm tłuszczów. Sprawia to, że żel CARBOSNACK jest idealnym rozwiązaniem w przypadku natychmiastowego kryzysu energetycznego, dostarczania energii przed wymagającą częścią wyścigu oraz podczas wymagających intensywnych występów, gdy konieczne jest zmaksymalizowanie spożycia energii, aby była ona natychmiast wykorzystywana do pracy mięśni. Carbosnack jest gotowy w łatwo przyswajalnej formie, dzięki czemu nie obciąża organizmu trawieniem innych substancji, jak ma to miejsce w przypadku banana. Niewątpliwą zaletą jest praktyczność zamykanych tubek i saszetek.

Bc. Veronika Pokorná, DiS.

Bc. Veronika Pokorná, DiS. 2.5.2022

Zapisz się do naszego newslettera

i uzyskać informacje o wszystkich ofertach i nowościach.

Używamy wysokiej jakości i markowych składników

30 lat doświadczenia

Rozwiązujemy wszystko in-house

Certyfikat ISO (9001, 22000)

Ponad 33 000 m² powierzchni

Eksport do ponad 60 krajów na całym świecie

Dla naszych Partnerów

Informacje prasowe

Copyright © 2024 NUTREND D. S., a.s. Wszelkie prawa zastrzeżone