Woda a napój jonowy

Woda a napój jonowy

Prawidłowo ustawiony reżim picia podczas treningu lub wyścigu jest jedną z najważniejszych rzeczy, na których zawsze powinieneś się skupić. Woda jest podstawą nawodnienia organizmu, ale podczas aktywności fizycznej konieczne jest również uzupełnienie utraconych jonów w odpowiednich proporcjach, a tylko czysta woda po prostu nie wykona tego zadania za Ciebie.

Nawodnienie

Wszyscy wiemy, że reżim picia jest kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Szczególnie sportowcy powinni zadbać o odpowiednie nawodnienie już na kilka dni przed swoim występem. W dniu zawodów zaleca się wypicie 500 - 600 ml wody lub napoju sportowego, a przed samym występem około 200 ml. W trakcie występu dobrze jest dostarczać płyny przynajmniej co 20 minut. Ciekawostką jest fakt, że odwodnienie pogarsza wydajność. Już 1% spadek upośledza wydolność fizyczną, a 5% spadek może obniżyć ją o 30%! Odwodnienie psuje również funkcję organizmu do pozbycia się nadmiernego ciepła. Jak więc możemy temu zaradzić?

Powszechny sposób - woda

Woda jest niezbędną częścią każdego reżimu żywieniowego. Niemniej jednak, nawet podczas zwykłego dnia zaleca się wybieranie różnych źródeł wody, takich jak herbata, w celu dostarczenia minerałów lub innych substancji aktywnych. Jeśli mówimy o utrzymaniu nawodnienia przy zachowaniu niskiej aktywności fizycznej, woda może być dobrym wyborem. W przypadku aktywności fizycznej przekraczającej 60 minut ważne jest, aby dostarczyć organizmowi brakujących jonów w odpowiednich proporcjach, a woda nie może nam w tym pomóc. Brak minerałów może powodować skurcze mięśni. Ponadto, zwykła woda wchłania się wolniej niż niektóre inne napoje sportowe, co oznacza, że nasz organizm nie jest nawadniany wystarczająco szybko.

Nasz rekomendowany sposób - ISODRINX

Nawodnienie powinno również dostarczać jony, które utraciliśmy podczas pocenia się. Można powiedzieć, że wraz ze wzrostem intensywności i długości wysiłku fizycznego wzrasta przydatność napojów sportowych. Isodrinx stanowi idealny sposób nawodnienia, ponieważ zawiera wysoki poziom szybko przyswajalnych węglowodanów, witamin i sodu. Może być stosowany zarówno do rozcieńczeń izotonicznych, jak i hipotonicznych. Dawka 35 g pozwala uzyskać 500 ml napoju izotonicznego i 750 ml napoju hipotonicznego. Zawiera niezbędne elektrolity, mieszankę 10 witamin i zwiększoną ilość węglowodanów, które pomagają organizmowi przywrócić regularne funkcje mięśni i odnowić glikogen. Ponadto roztwory węglowodanów i elektrolitów zwiększają wchłanianie wody podczas wysiłku fizycznego.

Bc. Veronika Pokorná, DiS.

Bc. Veronika Pokorná, DiS. 1.5.2022

Bądź aktywny & fit

dzięki nowym smakom Carnitine Activity Drink

Smak
Bądź aktywny & fit

Smakuje i działa

Odkrywaj
Smakuje i działa

Zapisz się do naszego newslettera

i uzyskać informacje o wszystkich ofertach i nowościach.

Używamy wysokiej jakości i markowych składników

30 lat doświadczenia

Rozwiązujemy wszystko in-house

Certyfikat ISO (9001, 22000)

Ponad 33 000 m² powierzchni

Eksport do ponad 60 krajów na całym świecie

Informacje prasowe

Copyright © 2024 NUTREND D. S., a.s. Wszelkie prawa zastrzeżone