Maja Włoszczowska zdobywa srebrny medal w maratonie MTB na zakończenie kariery

W swoim ostatnim wyścigu w karierze, podczas maratonu MTB we Włoszech, Maja Włoszczowska z KROSS ORLEN Cycling Team zdobyła srebrny medal. Na 82-kilometrowej, bardzo trudnej technicznie trasie medalistka olimpijska długo utrzymywała się na prowadzeniu, ale w finale wyprzedziła ją Austriaczka Mona Mitterwallner. Maja Włoszczowska kończy karierę w wielkim stylu, ale nie żegna się ze światem sportu. Nasza mistrzyni została właśnie członkiem zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Trasa maratonu na włoskiej wyspie Elba jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej wymagających od zawodników. Znajdują się na niej liczne, bardzo strome podjazdy, duża liczba zakrętów i trudnych, kamienistych zjazdów. Kolarze mieli do pokonania łącznie 82 kilometry, ścigając się na dwóch rundach. Maja Włoszczowska długo utrzymywała się w czołówce, a po około 30 kilometrach wraz z Austriaczką Moną Mitterwallner oderwały się od grupy, wypracowując minutę przewagi. Dopiero pod koniec wyścigu Austriaczka wyprzedziła Polkę, która ukończyła wyścig na drugiej pozycji.

Maja Włoszczowska swój pierwszy tytuł Mistrzyni Świata w maratonie MTB zdobyła w 2003 roku w Lugano, a dziś po 18 latach zakończyła karierę zdobywając srebrny medal. To piękne zwieńczenie wielkich sportowych osiągnięć naszej mistrzyni, która przez te wszystkie lata była na samym szczycie, w czołówce kolarstwa, a kończy karierę na najwyższym poziomie - powiedział po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.